Yearly Archives: 2014

2014 Kazananlar!

2014_kazananlar
Kategori dışı kalan Yaşam Boyu Onur Ödülleri, Radyo Ege Kampüs, Ege Üniversitesi TV ve Ege Üniversitesi Özel Ödülleri Ege Üniversitesi TV ve Radyo Ege Kampüs Yönetim Kurulu tarafından belirlenen isimlere verilecektir.

2 Nisan’da yapılacak olan ödül törenimizi kaçırmayın.

Genel Koordinatörden

Uzun yıllardır üniversitemizin vizyonuna paralel olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip edip akademik camiayla buluşturan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (Bitam) olarak yeni adımlar atmayı sürdürüyoruz.
Rektörümüz Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’ın “Birikimi Harekete Geçirmek” parolasından hareketle Ege Üniversitesi’ni toplumla buluşturmak için hayata geçirdiğimiz iki projemiz olan Radyo Ege Kampüs ve Ege Üniversitesi Televizyonu henüz emekleme evresinde olmasına rağmen büyük başarılara imza atmaktadır.
Öğrencilerimizin enerjilerini yansıttığı yayınlarla kısa sürede İzmir’in en çok dinlenen radyo istasyonlarından biri haline gelen Radyo Ege Kampüs, son üç yıldır medya dünyasının nabzını dinleyenleriyle birlikte tutuyor. Alanlarında başarılı çalışmalara imza atan sanatçılar ve medya çalışanları dinleyenlerimizin oylarıyla belirleniyor. Çeşitli dallarda oylarınızla belirlenen yılın en’lerine 2 Nisan 2014 Çarşamba günü düzenleyeceğimiz bir törenle ödüllerini vereceğiz.
İnternetten online olarak gerçekleşen oylamamıza ve her geçen yıl daha da coşkulu bir şölen halini alan ödül törenimize sizleri bekleriz.
***
Her alanda olduğu gibi medya sektöründe de öncü rolünü sürdüren üniversitemizin, bu yönünden güç alarak Medya Ödül Töreni öncesinde 1 Nisan 2014 Salı günü “Medya Buluşmaları” adı altında paneller dizisi düzenleyeceğiz. İzmir medyasından konuklarımızı öğrencilerimizle buluşturacağımız bu etkinliğimizde “Yerel Medya Sorumlulukları ve Sorunları”, “Üniversitelerin Görsel İşitsel Yayıncılık Deneyimleri” ve “Yeni Medya ve Medya Teknolojilerinin Dönüşümü” konularında uzmanlar genç iletişimcilere ve medya sektörüne ilgi duyanlarla bilgilerini paylaşacak.

Ege Üniversitesi’nin topluma dönük ışıklı pencereleri Radyo Ege Kampüs ve Ege Üniversitesi Televizyonu üniversitemizin bayrağını yeni zirvelere taşımayı sürdürecek.

Prof. Dr. Fazıl APAYDIN
Bitam Genel Koordinatörü

E.Ü. 3. Medya Buluşması ve Medya Ödülleri

- 2 yıldır büyük ses getiren Radyo Ege Kampüs Ödülleri 3. yılında da sahiplerini buluyor !

– Bu sene Ege Üniversitesi Medya Buluşması ve 3. Medya Ödül Töreni başlığı altında düzenlenecek olan bu büyük organizasyonun ilk gününde yerel ve ulusal medya çalışanlarının katılacağı paneller yer alacak.

– Etkinliğin ikinci gününde ise Ege Üniversitesi için geleneksel hale gelmiş olan Medya Ödül Töreni yer alacak. Sizlerin oylarıyla belirlenecek olan medya sektöründeki geçtiğimiz yılın en iyi isimleri, 3. Medya Ödül Töreninde Ege Üniversitesi öğrencileri ile buluşacak. 2 Nisan 2014 saat 13.00’te gerçekleşecek olan bu muhteşem törende siz de hayranı olduğunuz ismi görmek istiyorsanız www.facebook.com/radyoegekampus100.8 , www.facebook.com/egekampustv ,www.twitter.com/RadyoEgeKampus ve www.twitter.com/egeunitv adreslerinden yapılacak duyuruları takip etmeniz ve oy kullanmanız yeterli.

* 1 Nisan’da gerçekleşecek olan söyleşilere girişler ücretsizdir. * 2 Nisan’da gerçekleşecek olan Medya Ödül Töreni davetiyelidir. * Davetiyeler sınırlı sayıda ve ücretsizdir. Davetiye dağıtım noktaları yakında açıklanacaktır.

 

BASINDA MEDYA ÖDÜLLERİ

Yerel ve Ulusal Basında E.Ü. Medya Ödülleri

- Birbirinden ünlü isimlerin katıldığı 2013 yılında düzenlenen Medya Ödülleri yerel ve ulusal basında da geniş yankı uyandırdı. İzmir ve çevresinin yanı sıra ulusal medyada da yer bulan Ege Üniversitesi Medya Ödülleri ( geçtiğimiz yılki adıyla Radyo Ege Kampüs Ödülleri ) yazılı basının yanı sıra görsel basında da adından söz ettirdi.

GEÇEN YIL

Geçtiğimiz Yıl Yaşananlar

Geçtiğimiz yıl Radyo Ege Kampüs Ödülleri adı altında düzenlenen 83.632 kişinin oy kullandığı yılın en iyilerinin belirlendiği törende birbirinden renkli görüntüler yaşandı. Ödülünü almaya gelen medya ve müzik sektörünün önde gelen isimleri tören öncesi Ege Üniversitesi Televizyonunun kameralarına duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Mehmet Erdem Röportajı

Geveze Röportajı

Gülden Mutlu

Ege Üniversitesi Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi’nin bahçesinde düzenlenen kokteylden sonra tören alanına geçen, medya ve müzik sektöründe 2012 yılının en iyi isimleri ödüllerini alırken renkli görüntüler ortaya çıktı.

Hayko Çepkin

Gökçe

Aydilge